Tramer

 1. 1
  Tramer, Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi kurumunun kısaltmasıdır.

  Tramer, bir araçla ilgili birçok bilginin bir arada bulunduğu bir veri deposudur.

  Tramer sorgulama yaparak herhangi bir aracın sigortasının olup olmadığı, aracın hasar durumu, kusur oranları, poliçelerin bitiş tarihleri ve kaza bilgilerine ulaşabilirsiniz.

  Tramer sorgulama işlemi özellikle ikinci el araç alacaklar için oldukça faydalıdır. Alıcılar bu sayede arabanın geçmişi hakkında Bilgi sahibi olurlar.

  Tramer sorgulama genellikle Cep telefonunuz üzerinden SMS yoluyla yapılmaktadır. Aracın şasi numarasını veya plakasını 5664’e kısa mesaj olarak göndermeniz yeterli. Plakanın bitişik yazılması gerekir. Yakın zamanda 8,50 TL hizmet ücreti ödedim.

  gelen sms resmi kayıtlar üzerinden bilgi aldığı için güvenlidir ve herhangi bir hile yapılması mümkün değildir.

  İnternet üzerinden çeşitli sitelerden de sorgulama yapılabilmektedir.
  #1026 obimikel | 5 ay önce
   
 2. 2
  aracın hasarları için tutulan resmi kayıtları gösterdiği için güvenilir ancak ülkemizde bir de remi kayıtlara yansımayan hasarlar olduğu için tek kaynak değildir. evet bir araba alırken, özellikle yakın model bir araba alırken ilk yapılan 5464'e bir mesaj atmak fakat ciddi alıcıya dönüşüldüğünde daha güvenilir kaynak olan servise ya da bir ustaya gösterme aşamasına geçilir. ikinci kaynaklar da artık oto ekspertiz firmalarının eline geçti,
  #1034 eru | 5 ay önce