Jagdzeit (2020)

 1. 1
  İsviçre yapımı başarılı bir şirket dram filmi. Şirket dram filmi olur mu demeyin oluyor. Esasında şirket, yönetici ve kurumsal çalışanların dramı. İsmi Türkçe'ye "Av Sezonu" ya da "Av zamanı" olarak çevrilebilir.

  Hem günümüzdeki olaylara teması (Wv'nin emisyon skandalı, dizel-elektrik teknoloji kapışması, otomotiv endüstrisi, şirket birleşmeleri, satın alımlar, mali güçlükler vs.) hem de kurumsal şirket yönetimlerinin (corporate governance) soğuk yönetim ve karar alma süreçlerine ışık tuttuğundan özellikle hoşuma gitti. Girişte zaten gerçek olaylardan esinlendiği yazılmış.

  Hitap ettiği yaş grubu ve beklentiler açısından yeterince tatmin edici olmadığından olsa gerek imdb puanı (6.3) beklediğimden düşük çıktı. Bana kalırsa film duruluğu, sahneleniş biçimi, senaryosu ve oyuncularının kalitesi ile en az 7.5'u hak ediyordu. Filmin posteri de filme haksızlık yapan öğelerden (iki patronun yüz yüze duruşu).

  Başrol oyuncuları Stefan Kurt (Alexander Maier) ve Ulrich Tukur (Hans Werner Brockmann) çok iyi iş çıkarmışlar. Ulrich Tukur meşhur "Başkalarının Hayatları" (Die Leben Der Anderen-The Lives of Others) filminde polis şefini oynuyordu.

  90 dk'lık filmin tanıtım video bağlantısı
  imdb bağlantısı
  #1882 vonidi | 4 ay önce