roundup

 1. 1
  40 senedir piyasada olan, 2018 yılında Bayer tarafından satın alınıncaya kadar ABD'li Monsanto'ya ait etkin maddesi glifosat ve kanserojen olduğu kanıtlanmış tarımsal (yabani ot öldürücü) zehirdir. (tarım ilacı değildir hiçbir şeye ilaç değildir.) Binlerce insanı öldürmüştür ve öldürmektedir.

  Bayer ilacın ABD'deki mağdurlarına (yaklaşık 125.000 dava) davalarını çekmeleri karşılığında 9,6 Milyar Dolar önermiş. 1,25 Milyar Doları da ileride açılacak davaların anlaşma ile kapanmasına ayırmış. Türkiye'de bizi zehirlemeye devam edeceklerine ve hiçbir yaptırım görmeyeceklerine emin olabiliriz. Geçmiş olsun. Biz ancak kanser tehlikesini gizlemeyen sağlık çalışanlarının (Gastroenteroloji - Uzm. Dr. Dilek Tucer) görevlerini sonlandırır, heykeli dikilecek bilim insalarının (Gıda Mühendisi - Bülent Şık) görevine son verip hapis cezasına çarptırırız. Allah hepimizin belasını vermiş...

  Türkiye'de kanser nedenli ölümlerin en yüksek olduğu 5 ilin üçünün Trakya bölgesinde (Ergene Havzası) olduğu bilgisini de geçelim... (Haber linki )

  (bkz: Vioxx)

  #1875 vonidi | 4 ay önce