sendika.org sitesi

 1. 1
  İnternet sitesi temsilcisi Ali Ergin Demirhan tarafından:
  "Emek hareketinin gündemi" sloganı etrafında yayın çizgisini belirleyip dünyaya emekçilerin penceresinden bakarak toplumsal hareketlerin gündemini tutmaya çalışan, "ırkçı-gerici-cinsiyetçi-gerçek dışı ve hakaret içeren içerikler dışında" en geniş tartışmalara yer veren bir internet sitesi olarak tanımlanmış ve binlerce telifli makale ve çeviriler dâhil yüz bin civarındaki içeriği ile akademik alanda çalışma yapan akademisyenler için ulusal ve uluslararası referans kabul edildiği belirtilen bir platformdur.

  Başbakanlık Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğü'nün talebi ve kapatılan (TİB) tarafından 25.07.2015'de erişimin engellenmesine karar verilmiş sitedir. Ivız zıvır gerekçelerle basiretsiz büyük çarkın küçük dişlisi olan Sulh Ceza Hakimliği'nce karar onanmıştır. Yanlış olan siteye erişimin tamamen engellenmesidir. Hukuka aykırı olan ve iktidarın yapmaktan zevk aldığı şey siteye erişimin tamamen engellenmesi ve sansür uygulanmasıdır.

  02 Mayıs 2020'de RG'de yayımlanan Anayasa Mahkemesi'nin kararı (Bireysel başvuru No:2015/16368 Tarih:11/3/2020) ile erişimin engellenmesi kararı ve devamındaki yasaklamanın ifade ve basın özgürlüğünün ihlali olduğuna karar verilmiştir. Top Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliği'ne geri gönderilmiştir.
  #1840 vonidi | 7 ay önce