sosyal mesafe

 1. 1
  kişinin, çevresinden 120 ile 200 santimetre arasında değişen uzaklıktır. sosyal mesafenin amacı, hapşırma ve öksürme ile bulaşabilecek hastalıklardan hasta olmayan kişilerin temas olasılığını azaltmaktır.
  #1835 crystalann | 6 ay önce
   
 2. 2
  Mesafeli insanların sıkıntı çekmeden uyduğu uzaklıktır. Yerinde duramayan zıpır tipleri ise hiçbir mesafe durduramaz. En çok korktuğum düz duvarın durduramadığı bahar aşıkları, nişanlılar, ergenler vs...

  Kapalı alanlarda yalancı güvenlik hissi verir. Siz en iyisi mesafeye bakmadan camı olmayan ya da camları kapalı yerlere pek girmeyin. Virüs sosyaldir, ve herkese karşı esas mesafededir, ana, baba, kardeş, dost, postacı, sütçü olarak bir gün ansızın gelebilir, mesafe tanımaz. Çin'den çıktı, umreye gitti, İtalya'dan Gucci çanta alıp uçağa binip Türkiye'ye geldi. Sonra da köyleri ziyarete başladı. Bunların hepsini 2-3 ayda yaptı. Geliştiren bilim ve iktidar sahibi adamların canları cehenneme.
  #1839 vonidi | 6 ay önce
   
 3. 3
  Korona virüs çıktığından beri insanların birbiri arasına virüsün bulaşmaması için yaklaşık 1.50-2 m mesafe koymasıdır.Herkesin bildiği, uyması gerektiği fakat kimsenin takmadığı, uygulamadığı durumdur.Otobüste dip dibe ayakta yolcu almak, düğün kına için insanları kapalı salonlara tıkmak vs. Uyarınca da sanki ilk defa duyuyormuş gibi tepki vermeleri ise ayrı bir hastalık.Sanki aylarca sokağa çıkma yasağı almamış gibi..
  #1897 muhendiscivciv | 2 ay önce
   
. . .