mansur yavaş

 1. 1
  ankara büyükşehir belediyesi başkanı, hakkı yenen adam, 2014 seçimlerini de kazandığı halde bir şekilde kaybettirildi, 2019'da ise büyük bir farkla başkan oldu, 1 yıl içinde öyle icraatları var ki mansur değil ankara 5 yılı kaybetti diye düşünüyor herkes.

  chp'den seçildi ama kendisi aslında mhp kökenli bir ülkücü yalnız uygulamalara bakınca sosyalist gibi görünüyor yani devrimci ülkücü desek yeridir. kendi adıma istanbul büyükşehir belediyesi başkanı ekrem imamoğlu'ndan da bir iki basit ama önemli hatasına rağmen memnunum ama kimse bir mansur değil sanırım...
  #1813 eru | 2 ay önce
   
 2. 2
  Belediyelerin Covid-19 salgını nedeniyle bağış toplamasının İçişleri Bakanlığı tarafından (neden bilemiyoruz) önüne geçilince vatandaşa lütfen olanağı olanlar bakkallardaki veresiye defterlerini kapatsınlar diyerek kampanya başlatmıştır.
  Bu kampanyada varlıklı olan vatandaş bir mahalle bakkalına gider olanağı ölçüsünde ödeme güçlüğü çeken vatandaşın borçlarını veresiye defterinden sildirir. Yardımı yapan el, yardımı alan eli görmez, yardımı alan da yardımı yapanı. Bu yardımlaşma geleneği Anadolu'da çok uzun yıllardır uygulanmaktadır. Ancak Mansur Yavaş girişimi ile yeniden bir canlanma oluşmuştur. Siyaset üstü bir harekettir. Kendisini alkışlıyoruz.
  #1826 hudebey | 1 ay önce
   
. . .