birlikte başaracağız yardım kampanyası

 1. 1
  istanbul büyükşehir belediyesi şehrin her tarafını #birliktebaşaracağız yazılarıyla doldurmuştu ve bu yazılar bu isimle bir kampanyaya dönüştü. ibb, koronavirüsten ekonomik olarak zarar görenlere ayni ve nakdi yardım için 30 mart 2020 günü bir yardım kampanyası başlattı.

  içişleri bakanlığı ise ankara büyükşehir belediyesi ve istanbul büyükşehir belediyesinin bu yardım toplama kampanyasaları yasaya aykırı diye uyarı yaptı, banka hesaplarına bloke koydurdu, şimdilik banka hesabı çalışmıyor sanırım ama yardım kampanyası bir şekilde devam edecekmiş.

  kampanya duyurusunu ibb başkanı ekrem imamoğlu yaptı, web sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. sayfada yazılı bilgisi de şöyle: "İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak bu zorlu günlerde elimizdeki tüm kaynaklarımızı kullanarak şehrimizdeki ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya başladık. Bununla birlikte mevcut gidişat her geçen gün azalan kaynaklarımızın yeterli olamayacağını gösteriyor.

  Bu nedenle toplumsal dayanışmayı harekete geçirmek ve salgınla mücadelenin sonuna kadar görev yapmak üzere Yenikapı’da İstanbul Yardımlaşma ve Koordinasyon Merkezini kurduk. Bu merkezin hizmete geçmesiyle birlikte #BirlikteBaşaracağız kampanyasına başladık.

  Kampanyamızla şehrimizde yaşayan ihtiyaç sahibi kesimlere ve yaşlı vatandaşlarımıza daha fazla maddi ve manevi destek sağlamak, sağlık çalışanlarımız ve hastalarımızla dayanışma içinde olmak istiyoruz.

  Birbirimize sahip çıkmamız gereken bu büyük dayanışma seferberliği için sizi hem şahsen hem de kurumlarınızla birlikte bizlere destek olmaya davet ediyorum.

  İnsanlık olarak karşılaştığımız bu en umutsuz zamanlarda sağlayacağınız her türden destek tarafımızdan asla unutulmayacak ve hayat normal döndüğünde tüm gücümüzle yanınızda olacağız."
  #1743 eru | 2 ay önce