15. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali

 1. 1
  Her yıl Mayıs ayının ilk haftasında başlayan Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, bu yıl 15. kez ancak koronavirüs nedeniyle ilk kez online olarak düzenlenecek. Bu yıl festivalin "Evde Kalamayanlara" sloganı ile 1-7 Mayıs 2020 tarihlerinde online yapılacağı duyuruldu.

  festival ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz, açıklama ise şöyle:

  “Bu festivali başta sağlık emekçileri olmak üzere, market çalışanları, hizmet sektörünün değişik birimlerinde çalışanlar, ihracatı düşürmemek için çalışmaya mahkum edilen otomotiv işçileri, beyaz eşya sektöründe çalışan emekçiler, inşaat işçileri ve nicelerine ithaf ediyoruz.

  İşçi Filmleri Festivali olarak gerçekleştireceğimiz online film festivali ile ‘İşçiler vardır, emekçiler vardır, ülkemizi yönetenler onları görmüyor, önlem almıyor, virüsün insafına bırakılıyorlar, işten atılıyorlar ve eve ekmek getirmek için ne iş olsa yapacak hale getiriliyorlar! Evde Kalamayanları görün!’ mesajını vermek istiyoruz.”

  Festival açılış etkinliği, 1 Mayıs’ta saat 20.30‘da İFF YouTube kanalında canlı yayınlanacak ve online açılış gecesine özel konuklar katılacak.
  #1741 eru | 2 ay önce