biz bize yeteriz türkiyem yardım kampanyası

 1. 1
  az önce cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan tarafından ulusa sesleniş konuşmasında açıklanan kampanyadır. yani devlet olarak koronavirüsün yarattığı ekonomik sorunlarla mücadele için alınan tedbirlere ek olarak yapılmış bu, yoksa iç hatlarda kdv indirimi devam ediyor, konut alımında kredi oranı hala yüksek, geliri az olanlara %7,5 faizle kredi veriyoruz.
  konuşması şöyle: "Kısa mesaj numaraları üzerinden de bağış yapılabilecek. Amacımız yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza yardım sağlamaktır.

  İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızı belirleyip bu yardımları kendilerine süreceğiz. Muhtarlarımızı da devreye alarak kampanyada toplanan paraları en doğru şekilde yerine ulaşmasını temin edecek. Kampanyaya şahsım olarak 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum.

  Bakan arkadaşlarımızdan kimi üçer kimi altışar maaşlarını bağışlama kararı aldılar. Bazı bakanlarımız çok daha yüksek bağışı ifade ettiler. Toplamda 5 milyon 200 bin liralık bir bağışta bulunmuş oldular. Meclisteki tüm milletvekillerimiz AK Parti başta olmak üzere tüm partilerimizin teşkilatlarını, belediye başkanlarımızı, bürokratlarımızı kampanyaya katılmaya davet ediyoruz. "
  #1737 eru | 2 ay önce