Mehmet Cahit Turhan

 1. 1
  1960 Trabzon doğumlu bir vatandaştı, 1981 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdi. 1985 yılında Türkiye Cumhuriyeti Karayolları'nda (TCK) mühendis olarak çalışmaya başladı. Daha sonra aynı kurumda idari görevler üstlendi. Ocak 2006'da AKP'li olmasının gazıyla rabbim Karayolları Genel Müdürlüğü yaptı kendisini Ağustos 2015 tarihinde rabbim bir kez daha lütfetti ve CB başdanışmanı oldu (dikkatiniz çekerim baş, baş, baş danışman), 2 ay geçmedi rabbim bir kez daha sınırsız lütfunu kullandı Ekim 2015'te Danıştay üyesi oldu, 23 Temmuz 2016'da üyeliğinin süresi bitti. Yaradana kurban bu mütevazi mühendisin aklından geçmeyen şeyler başına geliyordu. 10 Temmuz 2018'de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı oldu.

  Allah'ın takdiri ile CB makamına doğru gitmeyi hayal ederken bir gün (28 Mart 2020) ansızın Rabbim yerin dibine batasıca der gibi kendisini makamından al aşağı etti. Sabah bir kalktı makam gitmiş. Makamında kendisi ile aynı hamurdan klonlanmış Adil Karaismailoğlu'nu buldu. Makamını, daha soğumamış koltuğu ona devretti. Karton kutuya konulan eşyaları arkasından gönderildi.

  İşte size Recep Tayyip Erdoğan'ın muz cumhuriyeti.

  Kimse neyin neden yapıldığını bilmeyecek ve öğrenemeyecek.

  Giden adama üzülüyor muyuz? Hayır
  Gelen adama seviniyor muyuz? Hayır
  Çünkü kuklaları oynatan ve kendisi de kukla olan birisi bu işleri yönetiyor.

  Mehmet Cahit Turhan Hakkın rahmetinden bugün mahrum kalmıştır. Nasıl bilirdiniz ey cemaat?
  Vallaha Kanal İstanbul'u savunmak için yeğeninin adıyla yalan söylemişti, gemi trafiği sayı bazında azalıyorken ve tonaj bazında ciddi bir artış yokken, milyarlarca dolarlık kanalın yapımını gemi trafiğine bağladı.

  Kanal İstanbul'un yapılacağı arazide 30 milyon metrekare arazi alım satımı yaşanmış, Allah orada yaratılan rant, yapılacak 100-200 milyar TL'lik israf ve tahrip edilen doğa kadar cezasını versin diyorum.


  "Her gün Üsküdar'dan Beşiktaş'a geçen yeğenim söyledi: Çünkü bekliyor, çok yoğun gemi trafiği var. Kocaman gemi denize girdiği zaman onun geçişini beklemek durumunda kalıyorsun."
  Konuşmasının video bağlantısı
  #1730 vonidi | 2 ay önce