19 Şubat 2020 Atalanta-Valencia Futbol Maçı

 1. 1
  Uefa kupa galipleri kupası son 16 ilk ayak maçıdır. Milan şehrinde oynanan Atalanta'nın 4-1 kazandığı ve İtalya'da özellikle Bergamo bölgesinde (Kuzey İtalya'da Milan'ın 50 km kadar doğusunda) covid-19'un yayılmasında büyük etkisi olduğu düşünülen, maalesef seyircisiz oynatılmayan futbol maçıdır.

  Binlerce Bergamo'lu İtalyan taraftar 35000-40000 maçı izlemek için Milan'a gitmiş ve dönüşte Bergamo'ya virüsü taşımış, binlerce taraftar da İspanya'dan Milan'a gelmiş ve virüsü ülkelerine taşımışlardır.

  İtalyan taraftarlar arasında en az 4 kez yaşanan gol sevincinde binlerce kişinin birbirinin suratına çok kısa mesafeden bağırdıkları, tezahüratta bulundukları, birbirlerine sarıldıkları bir o kadar insanın bunu barlarda, kafelerde ve evlerde yaptığı düşünülünce Bergamo ve çevre bölgelerdeki salgının ağır bilançosu açıklanmış oluyor. Eğlencelerini yaklaşan tehlikeden üstün gören kısıtlı zekadaki insanların tedbirsizliğini yaşlı nüfusu da çok olan İtalya ve İspanya en ağır şekilde ödüyorlar.

  Şu an (30.03.2020)
  İtalya'da 10799 insan (sadece Bergamo'da 1878 kişi (Kaynak ( New York times ))
  İspanya'da 7340 insan (sadece Valencia'da 267 kişi (Kaynak wikipedia ) hayatını kaybetmiş bulunuyor.

  Neyse ki bizde bazı aklıevvellerin sırf şahsi hırsları ile istedikleri üzere bazı maçlar seyircili oynanmadı. (Geç de olsa)
  Öyle olsa idi şu anda Trabzon'da 100'lerce kişi ölümün pençesinde solunum cihazına bağlı, binlerce insan hayatı da tehdit altında olabilirdi.

  Aklıevvel: "Ahmet Ağaoğlu"
  #1728 vonidi | 2 ay önce