İstanbul Kalkınma Ajansı

 1. 1
  Kısa adıyla iSTKA olan kuruluş, Kalkınma ajansı olarak 2009 yılında kurulmuştur. İlk aşamada Kalkınma Bakanlığı'na bağlı iken, 2018 yılı itibariyle 1 nolu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre artık Sanayi Bakanlığına bağlanmıştır.

  İSTKA, ulusal kalkınma alanındaki ilke ve önceliklerden yola çıkarak İstanbul'un gelişimini arttırmak, bölgeler arasındaki düzensizlikleri gidermek, küresel bir cazibe merkezi haline getirmek amacıyla düzenlediği mali destek programlarıyla hibeler vermektedir. Kalkınma ajansının hibe desteklerinden kamu kurumları, valilikler, üniversiteler, stk'lar yararlanabileceği gibi ajans işletmelere özel olarak hibe çağrıları da yayınlamaktadır.

  Ajans, İstiklal Caddesi Odakule'de hizmet vermektedir.
  #1481 hatshepsut | 2 ay önce
   
 2. 2
  1999 yılında istanbul'da yaşamaya başlayan biri olarak 2009 yılında kurulup 9 yıl boyunca yaşayan bir kurumu ilk kez gördüğümde bu kurum kaldırılalı 2 yıl olmuştu. daha geçen ay istanbul çatalca'da çilingoz ormanı yürüyüşünde parkur sonunda tabelada yazılıydı istka, solmuş bir tabelada parkuru oluşturan kurum olduğu anlatılıyordu. doğa yürüyüşleri yapan, istanbul'un köylerini defalarca gezen birisi olarak neredeyse hiç görmemiştim, benim kusurum da olabilir tabi ama büyük ihtimalle tabela kurum ve maaş alan yöneticilerden ibaretti.

  (bkz: ankara kalkınma ajansı)
  (bkz: dicle kalkınma ajansı)
  (bkz: karadeniz kalkınma ajansı)
  #1506 eru | 2 ay önce
   
. . .